Mezinárodní den mokřadů: Voda patří do krajiny, ne do nádrží. Chceme živou krajinu!

Mezinárodní den mokřadů: Voda patří do krajiny, ne do nádrží. Chceme živou krajinu!

Namísto umělých vodních nádrží podpoříme díky naší práci v regionech schopnost krajiny přirozenou cestou vázat vodu v naší krajině. Namísto stavby obřích přehrad podporujeme udržení vody pomocí mokřadů, remízků, lužních lesů, slepých ramen, tůní a suchých poldrů. Vytvoříme dostatek nových drobných vodních prvků, které nám do budoucna významně pomohou v boji se suchem. Nechceme, aby naše děti žily na poušti!

Boj se suchem bereme vážně, proto na krajské a komunální úrovni naši zastupitelé prosazují opatření pro ochranu biodiverzity. Ve městech zlepšujeme péči o městskou zeleň, např. se omezují seče, abychom dali prostor rozvoji různých druhů rostlin a hmyzu, vysazujeme solitérní stromy, aleje, podporujeme ochranu mokřadů, využití kompostu a propachtování polí přednostně ekologickým zemědělcům. A nejen v tom chceme pokračovat i na vládní úrovni!

"Dlouhodobě usilujeme o zvýšení schopnosti zadržovat vodu v krajině a odolnosti lesních porostů. Právě mokřady jsou účinným nástrojem v boji proti suchu a pomáhají udržet vodu v krajině. Zlínský kraj proto aktivně podporuje veškerá tato opatření," komentuje Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí kraje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Ančincová: Včely a včelařství jsou prioritou, kraj je letos podpoří milionem korun

Ančincová: Včely a včelařství jsou prioritou, kraj je letos podpoří milionem korun

Kraj letos podpoří jedním milionem korun začínající i stávající včelaře. Ti budou moci požádat o příspěvek na pořízení vybavení a vůbec poprvé dotace čerpat i na nákup osiva nebo medonosných rostlin. V minulém roce kraj díky tomuto programu podpořil celkem 111 včelařů.